WORTAL KREATYWNY

PRZEMYSŁY KREATYWNE

OFERTA EDUKACYJNA

GRAFIKA KOMPUTEROWA I MULTIMEDIA

Celem kształcenia w ramach obszaru Grafika komputerowa i multimedia jest przygotowanie kadr informatycznych o dodatkowych kompetencjach w zakresie tworzenia użytkowej grafiki komputerowej oraz przygotowanie specjalistów w zakresie stosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych we wspomaganiu procesów twórczych w różnych gałęziach gospodarki. Grafika komputerowa oraz technologia poligraficzna są bardzo ważną częścią przemysłu reklamowego oraz wydawniczego.

CZYTAJ WIĘCEJ

ZARZĄDZANIE KULTURĄ

Przemysły kultury należące do dziedzin produkcji zdematerializowanej mają ogromny potencjał rozwojowy, osiągając przy tym wysoką rentowność, kreując nowe zawody i nowe miejsca pracy. Kultura traktowana jest dziś jako jeden  z najważniejszych czynników konkurencyjności w organizacjach. Nowocześnie wykształcony menedżer nabędzie umiejętności wykorzystania kultury jako jednego z najskuteczniejszych czynników promocji miast, regionów i kraju.

CZYTAJ WIĘCEJ

FOTOGRAFIA I TECHNIKI MULTIMEDIALNE

Celem kształcenia w ramach obszaru Fotografia i techniki multimedialne jest wyposażenie absolwentów w umiejętności praktyczne z zakresu fotografii cyfrowej i analogowej, grafiki komputerowej oraz technik multimedialnych, a także teoretyczne podstawy, niezbędne tak w krytyce artystycznej, jak i dokonywaniu oceny własnych prac. Studenci zdobędą wiedzę z zakresu historii i teorii fotografii, a także będą mieli okazję uczestniczyć w szeregu zajęć warsztatowych, na których będą mieli okazję pogłębiać już posiadane i zdobywać zupełnie nowe umiejętności.

CZYTAJ WIĘCEJ

NOWE MEDIA I AUDIOWIZUALIA

Świat mediów i szeroko rozumianych audiowizualiów, należą obecnie do najszybciej rozwijających się sektorów na świecie. Dynamiczny rozwój rynku medialnego – zwłaszcza jego cechy kulturotwórcze, aktywizujące współczesnego humanistę – oraz rola komunikacji medialnej wpływają bezpośrednio na jakość życia społeczno-kulturalnego i politycznego nowoczesnego społeczeństwa. Propozycja obszaru pojawiła się w naszej ofercie ze względu na szeroki wachlarz możliwości rozwijania drogi zawodowej w sektorze mediów i sztuk audiowizualnych. Podstawowym celem kształcenia jest wyjście naprzeciw nowym możliwościom, jakie daje nam obecnie rynek pracy. Cel i główny atut obszaru to gruntowna interdyscyplinarna edukacja z pogranicza wielu dziedzin sztuki, kultury, ale także biznesu.

CZYTAJ WIĘCEJ

CO NOWEGO?

9listopada
Camerimage 2016 / Kreatywni WSG

Katedra Przemysłów Kreatywnych oraz Akademicka Przestrzeń Kulturalna zapraszają na cykl wydarzeń towarzyszących 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage (12-19.11.2016).

25października
Fotorelacja z Konferencji HomeSquare

19 października uczestniczyliśmy w konferencji „Architekt & projektant wnętrz & designer czy to zawody korzyści? Jak budować własną markę w tym sektorze?”. Wykład otwierający wygłosił Dyrektor KPK prof. Marek Chamot, który podkreślał rolę przemysłów kreatywnych w świecie kultury i gospodarki a swoją wystawę malarstwa oraz kolażu „N nord” otworzyła Marta Rosenthal-Sikora.

22lipca
Konferencja HomeSquare i wystawa Marty Rosenthal-Sikory

Wspólnie z platformą HomeSquare zapraszamy 19 października na kolejną edycję konferencji „Bydgoszcz UrodziNova – Miasto Nieodkryte” - wydarzenia realizowanego z okazji 670. urodzin miasta Bydgoszczy.

© 2016 Wyższa Szkoła Gospodarki
  • Facebook