WORTAL KREATYWNY

Bydgoska Akademia Fotografii

W Bydgoskiej Akademii Fotografii, działającej przy Muzeum Fotografii WSG w Bydgoszczy, edukacja ma charakter zaawansowanego kursu fotograficznego. To podstawowe rozpoznanie fotografii. Takie szkolenie potrzebne jest do rozwoju fotograficznej pasji. Stworzone zostało dla osób, które chcą robić zdjęcia w sposób świadomy i sensownie wykorzystywać swój osprzęt fotograficzny.

Uczestnicy BAF korzystają z kontaktu z teoretykami i praktykami na wykładach z teorii i historii fotografii oraz uczestniczą w ćwiczeniach w ciemni fotograficznej, atelier oraz pracowni komputerowej. Akademię budują członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, Fotoklubu Rzeczypospolitej, Związku Polskich Fotografów Przyrody, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, nauczyciele i dydaktycy fotografii, ikony dawnego Bydgoskiego Towarzystwa Fotograficznego, a także regionalni fotograficy i artyści. Natomiast wśród słuchaczy są osoby, które na co dzień wykorzystają fotografię w swojej pracy. Są też tacy, którzy od niedawna fotografują.

W rocznym programie zajęć znalazły się tematy pozwalające zdobyć wiedzę i świadomość artystyczną oraz przygotować się do zrealizowania autorskiego portfolio. Na konsultacjach słuchacze przygotowują prace dyplomowe, a po obronach uczestniczą we wspólnej wystawie absolwentów w Muzeum Fotografii. Centrum Certyfikacji i Szkoleń WSG wystawia certyfikat ukończenia BAF. Na potrzeby słuchacza istnieje możliwość ustalenia formuły studiów podyplomowych.

Absolwent BAF może kontynuować naukę w BAF MASTER, wybierając konkretną specjalizację. Formuła ta nastawiona jest na zajęcia eksperckie.

W celu realizacji zadań zaliczeniowych i pracy dyplomowej uczestnicy BAF mogą dodatkowo w ciągu tygodnia korzystać bezpłatnie z konsultacji oraz wykorzystywać infrastukturę Muzeum Fotografii.

Więcej szczegółów na stronie www.baf.byd.pl

© 2016 Wyższa Szkoła Gospodarki
  • Facebook